Poradnik doboru biustonosza

1. Mierzymy obwód pod biustem

 • Stoimy prosto i swobodnie oddychamy.
 • Centymetr przykładamy wokół ciała, poziomo i ściśle pod biustem. Zwracamy uwagę na to, że centymetr nie rozciąga się, a biustonosz jest elastyczny, więc ważne jest, aby obwód był mierzony dość ciasno, ale na tyle by móc swobodnie oddychać.
 • Zmierzony w ten sposób obwód odpowiada reko­mendowanemu rozmiarowi biustonosza w odstę­pach co 5 cm (z nadmiarem i niedomiarem) tzn. 71, 72 cm zaokrąglamy w dół, do rozmiaru 70, a 73, 74 cm zaokrąglamy do góry do rozmiaru 75.
 • Mierząc obwód pod biustem, zwracamy uwagę, aby centymetr przylegał do ściśle do ciała, ale nie za ciasno i był wygodnie dopasowany.
 • Obwód jest należycie określony, jeśli w późniejszej fazie mierząc biustonosz wykonamy parę ruchów, podniesiemy ręce do góry, a on pozostaje na swoim miejscu, nie przesuwa się do góry, a fiszbiny nie wpijają się w ciało.


2. Mierzymy obwód w biuście

 • Centymetr musi przylegać w najszerszym miejscu biustu, a miarę przykładamy luźno, aby nie defor­mowała piersi.
 • Centymetr na ciele należy ułożyć tak, aby był on na tej samej wysokości zarówno na plecach jak i z przodu na piersiach. Jeśli biust przesuwa się na­leży podtrzymać go rękoma, następnie odczytu­jemy rozmiar.


3. Obliczamy wielkość miseczki

 • Rozmiar miseczek wynika z różnicy między obwo­dami pod biustem i w biuście np. różnica 12 -13 cm to miseczka A, różnica 14 -15 cm to miseczka B itd.


4. Przymierzamy biustonosz

 • Prawidłowy rozmiar miseczki to największy, jaki możesz wypełnić piersią bez powstawania zagnieceń na materiale, czy pustych przestrzeni w miseczkach. Biust nie może wypływać z przodu i z bo­ku. Najlepiej wyprostuj się i ustaw bokiem do lustra, sprawdź czy kształt dekoltu i biustu jest regularny, ładnie zaokrąglony.
 • Dopasuj ramiączka, nie martw się jeśli jedno będzie dłuższe od drugiego.
 • Pamiętaj również, że ramiączka mają utrzymywać jedynie niewielką część ciężaru biustu - w przeciwnym wypadku będą się wpijać w ramiona.
 • Dobrze dobrany biustonosz jest właściwie dopasowany, ale nie za ciasny. Zakup za ciasnych rozmiarów powoduje deformację i naciąg­nięcie materiału, a w rezultacie chęć zakupu biusto­nosza w jeszcze mniejszym rozmiarze, bo poprzedni się rozciągnął.

Przesyłka GRATIS*

Kupony rabatowe za newsletter morganti.pl

Kliknij "Lubię to" i bądź na bieżąco

Zapraszamy do kontaktu

Pon - Pt od 8.00 do 16.00

Infolinia +48 62 59 12 654

opłaty wg stawek operatorów


morganti.pl - facebook Zaufane opinie ceneo.pl

Zapisz się do newslettera I Nowości i promocje na twoim mailu

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami i promocjami.

Bądź na bieżąco i korzystaj z okazji! Zapisz się do newslettera, a otrzymasz kupon rabatowy na zakupy.

* przy zakupie za min. 200 PLN

X Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

//